Як вибрати проект будинку

Вибір проекту будинку   

В першу чергу необхідно для себе обрати між вибором готового чи індивідуального проекту. Як перше так і друге матиме і плюси, і мінуси, в даній статті ми і постараємось розповісти про це якомога більше.

Типові проекти

Більшість майбутніх власників житла не є фахівцями у галузі архітектури та будівництва, проте кожен має якісь власні побажання та вподобання, щодо власного житла. Проте не професіоналу буде дуже важко трансформувати в своїй уяві красиву картинку з журналу в реальну споруду - родинне житло, зрозуміти, наскільки зручно буде жити в такому будинку. Навіть обравши якийсь уже готовий проект, людина потребуватиме фахової поради, оскільки сьогодні на ринку є величезна кількість різноманітних будівельних та оздоблювальних матеріалів, інженерних систем для індивідуальних забудовників. Таким чином, як мінуси типового проекту можна вказати на: трансформування існуючого проекту під умови тої чи іншої ділянки, масштабування будівлі відповідно до габаритів ділянки, розташування у відповідності до сторін світу. Проте є й переваги, а саме: набагато коротші терміни виконання проекту, можливість побачити уже існуючу будівлю у середовищі.

Індивідуальні проекти

Якщо ж говорити про індивідуальне проектування, то ту все значно простіше, плюсами такого проектування можна вказати: прямий контакт із замовниками, тобто відповідність сім’ї замовників для комфортного проживання (кількість кімнат та їх перелік з врахування усіх побажань), виконання згідно існуючих норм проектування на даний час, фасади будинку (матеріали обрані замовником), форма, розміри будинку та розташування з правильною орієнтацією по сторонах світу та прив’язкою до рельєфу гармоніюватиме із генпланом, також врахування матеріальних можливостей інвестора. Проте не можливо не вказати і на мінуси такого проектування, а точніше – це збільшення термінів виконання та збільшення вартості самого проекту.

На даний час, по світу, практикується тенденція індивідуалізму. Наприклад в Німеччині близько 15 % однородинних будинків будується за участю архітектора, то в Україні цей відсоток значно менший (близько 5%). Відсутність якісних проектів, помилкова оцінка своїх можливостей забудовниками, призводить до ситуації, коли заявляються величезні, незручні, неекономічні споруди і, як наслідок, ті ж забудовники - незадоволені.

     

Одразу слід зазначити, що більшість готових проектів, що пропонуються для реалізації, невисокого архітектурного рівня, що ставить потенційного замовника в складну ситуацію вибору - придбати такий проект з каталогу чи замовити розробку індивідуального проекту у архітектора.